Ako by mala vyzerať moderná detská izba?

Ako by mala vyzerať moderná detská izba?Ak ste vo fáze, kedy uvažujete nad tým, ako zariadiť detskú izbu tak aby sa v nej vaše dieťa cítilo dobre, nebojte sa. Pri jej navrhovaní treba byť hlavne kreatívni a nebáť sa prísť s modernými trendmi. Ako by teda mala vyzerať moderná detská izba?

Moderná detská izba by mala byť rozdelená na tri zóny a to zóna pokoja, zóna hrania a zóna vzdelávania. Dieťa by malo od malička vedieť že keď prichádza čas na spánok, nemalo by byť rušené predmetmi na hranie. V časti pokoja a oddychu siahnite po kvalitnom nábytku a predmetoch, ktoré deťom zabezpečia maximálny komfort. Jedným z prvých a najdôležitejších prvkov je detská posteľ, poprípade postieľka. Dieťa trávi spánkom viac ako dospelý človek, preto by výber tohto nábytku mal byť poctivý a kvalitný. Detská izba pre najmenších má byť vybavená kvalitným nábytkom.

Modernými sa čoraz viac stávajú multifunkčné detské postieľky. Tie pošetria rodičom peňaženky a zároveň poskytnú komfort pre vývin každého dieťaťa. Multifunkčné alebo rastúce postieľky viete po čase zmeniť na nábytok podľa svojej predstavy. Exitujú postieľky, ktoré dokážete prerobiť na písací stôl alebo detskú posteľ. Pokiaľ zariaďujete izbu dieťaťu, ktoré nepotrebuje postieľku siahnite skôr po farebných alebo domčekových posteliach. Hitom sú hlavne drevené detské postele z masívu, ktoré vydržia do dospelosti a chrbtici poskytnú komfort.

Detská izba  – inšpirácie pre všetkých rodičov

K posteli kupujte farebné a dizajnové vankúše, posteľnú bielizeň a deku, ktorá taktiež dotvorí detskú fantáziu a navodí pokojnú atmosféru. Siahnite po kvalitnom detskom matraci, ktorý ovplyvňuje vývoj detskej chrbtice.

Zónu hrania vybavte okrem kvalitných hračiek aj regálom, knižnicou, drevenými boxami či škatuľami. Dieťa tak bude mať príležitosť zorganizovať a poukladať si svoje hračky tak, ako to cíti. Pokiaľ zariaďujete izbu školákovi, myslite na tretiu zónovú oblasť a to vzdelávanie. Žiak by sa mal do školy pripravovať pri kvalitnom písacom stolíku so zásuvkami a priestorom na ukladanie školských potrieb. Okrem toho by mal byť tento pracovný kútik vybavený dobrým svetlom a kvalitnou stoličkou.

Vo vzdelávacej časti myslite na funkčnosť a pohodlnosť vybavenia. Farby v tejto zóne by mali byť zemité a upokojujúce. Vzdelávaciu časť vybavte aj logickými a interaktívnymi hračkami, ktoré pomôžu každému dieťaťu pri rozvoji mysle a fantázie. Pokiaľ sa rozhodujete, akú izbu vybrať pre svoje dieťa inšpirujte sa návodmi – ako zariadiť detskú izbu.

Odpovedať