Móda a šport idú ruka v ruke: Príkladmi sú napríklad Ronaldo či Neymar

Fantastické športové výkony, napínavé zápasy, nadšení diváci a napätie, ktoré ľudí baví. Tak by sa v skratke dal opísať športový život. Nebudeme si ale klamať, s vrcholovým športom a popularitou, ktorá s ním prichádza, súvisí aj móda. Predovšetkým vo futbale. Tie najväčšie futbalové hviezdy sa častokrát vyznačujú prepracovaným módnym štýlom, ktorí následne od nich kopírujú, respektíve odpozerávajú fanúšikovia po celom svete. Samozrejme, nemalo by sa zabúdať na to, že v športe ide o niečo iné.

Ako ale píšeme, športový priemysel je nastavený tak, že je to jeden obrovský celok, z ktorého sú v súčasnosti, výsledky a výkony, iba jednou zo zložiek. Jasné, všetci športovci chcú vyhrávať a robia preto, čo len môžu. Každý chce totiž byť úspešný a mať na svojom konte tituly, trofeje či medaily. Na druhej strane, súčasnosť je nastavená tak, že treba zaujať. Na ihrisku aj mimo neho. A keďže vrcholoví futbalisti zarábajú veľmi slušné peniaze, ba priam viac ako slušné, môžu si do svojho šatníka dovoliť skutočne zaujímavé a kreatívne kúsky. Potom stačí, aby ich niekto niekde odfotil a už o tom hovorí obrazne povedané celý svet.

To je napríklad prípad brazílskeho útočníka Neymara z Parížu Saint-Germain. Najdrahší hráč futbalovej histórie, ktorý v roku 2017 vymenil Barcelonu za PSG za rekordných 222 miliónov eur, si dá na to, čo si oblečie naozaj záležať. Môžeme na ňom vidieť zaujímavé tričká či nohavice, okrem toho sa vyznačuje aj veľkým počtom doplnkov ako napríklad náušnice, retiazky, hodinky či rôzne náramky. Áno, Neymar je extravagantný, ale aj preto má toľko priaznivcov. V neposlednom rade, tento hráč je priaznivcom rôznych druhov šiltoviek, ktoré na ňom taktiež často vidieť.

Inak na tom nie je ani päťnásobný najlepší futbalista na svete Cristiano Ronaldo. Keď sa Ronaldo niekde objaví alebo odfotí, môžete si byť istí predovšetkým jednou vecou – každý kúsok, ktorý má na sebe poctivo vyberal a dbá na to, aby všetky detaily ohľadom jeho výzoru boli premyslené. Dáva si na tom záležať. Na druhej strane, sú aj futbalisti ako napríklad N’Golo Kanté, Andrés Iniesta, Jordan Henderson prípadne Harry Kane, ktorí sa sústreďujú v prvom rade na svoje výkony na ihrisku a módnu stránku neriešia o nič viac ako ich fanúšikovia. Aj to sa dá oceniť.

Neymar vie zaujať nielen mimo ihriska, ale aj na ňom. Faktom totiž je, že keby nebol skvelý futbalista, nikoho by takpovediac nezaujímalo ako sa oblieka. Preto to spolu tak úzko súvisí. Neymar hrá v Paríži výborný futbal a veľmi dobre si rozumie s Di Mariom či Mbappém. To je jeden z dôvodov, prečo, keď príde na futbalové predpovede, patria Parížania medzi hlavných favoritov. Aktuálne sú francúzskymi majstrami, vyhrali domáci pohár aj ligový pohár, pričom si zahrali vo finále Ligy majstrov a chcú viac. S kvalitou, ktorú majú by sa im to mohlo podariť.

Môžete si teda všímať, ktoré futbalové hviezdy sa ako obliekajú, pričom si všimnite určite jednu vec, že najviac sa hovorí o outfitoch tých, ktorým sa darí aj na ihrisku. Je totiž veľa profesionálnych futbalistov, ktorí sú extravagantní a vedia zaujať svojím modným prejavom, ale nie sú také hviezdy, aby o tom, čo si oblečú, hovoril celý svet.

 

Odpovedať