Šetrite peniaze. Úsporné a moderné bývanie

Čo vám vie urobiť radosť? Celkom iste sú to ušetrené peniaze. Ušetriť peniaze sa dá viacerými spôsobmi. Priam čiernou dierou rodinných výdavkov je bývanie. Elektrická energia a plyn sú čoraz drahšie. Jediným riešením je myslieť ekonomicky a investovať do energeticky úsporného bývania.

Ušetrite ešte pred stavaním

Pri projektovaní vášho vysnívaného domu si zoberte na pomoc klimatické podmienky. Ak ste si ešte nekúpili pozemok, skúste nájsť taký, ktorý sa nachádza na slnečnom mieste. Slnko vám v budúcnosti ušetrí nemalé peniaze potrebné na vykurovanie. Spálňa, obývačka či detská izba by mali byť orientované na južnú stranu. Dôležitý je taktiež výber materiálu a kvalitná práca stavebnej firmy. Ľudský faktor vie byť základným problémom. Napríklad zle osadené plastové vchodové dvere vedia znehodnotiť všetky tepelnoizolačné vlastnosti plastu. Dajte prednosť jednoduchým tvarom domu a streche, na ktorú sa dajú umiestniť solárne panely. Najefektívnejšie sú domy postavené v tvare obdĺžnika. Ak ste priaznivcami veľkých sklenených plôch, nemusíte sa ich vzdať. Kvalitné plastové okná zabránia akémukoľvek tepelnému úniku. Plastové okná a ich cena sú adekvátne s ohľadom na nepreberné množstvo benefitov plastu. Veľký pozor si dávajte na fasádu. Nesnažte sa ušetriť na zateplení. Zateplené budovy ušetria až 50 % výdavkov na kúrenie.

Ušetrite pomocou plastu

Spomenuli sme, že plast je skvelým pomocníkom pri šetrení. Zo začiatku sa vám môže zdať, že vchodové dvere plastové alebo okná z plastu sú priveľmi drahé. Počiatočná investícia sa vám v nasledujúcich rokoch vráti v peniazoch ušetrených na prevádzku domu. Kvalitné dvere a okná z plastu neprepúšťajú do priestoru studený vzduch z vonku. V letných mesiacoch sa naopak postarajú o vaše pohodlie vo vychladenej miestnosti. Okrem toho sú plastové okná i dvere veľkou výhrou vďaka ostatným jedinečným vlastnostiam. Vo veľkých mestách vás ochránia pred hlukom z ulice. Plast je totiž dobrým zvukovým izolátorom. Vďaka možnosti mikroventilácie znižujú plastové okná riziko tvorby plesní. Potešia aj lenivcov, keďže sú takmer bezúdržbové. Dizajnovo sú plastové okná a dvere univerzálne. Hodia sa do každého domu a vyrábajú sa v mnohých farebných prevedeniach. Obmedzovať vás nebudú ani pri výbere špecifického tvaru. Navyše nezaťažujú prírodu a sú na sto percent recyklovateľné. Potrebné je spomenúť aj ich dlhú životnosť, vďaka ktorej sa stávajú plastové okná a dvere najekonomickejším riešením pri stavbe každého domu.

Odpovedať