S návštevou auto-servisu nečakajte! Pneumatiky vyberajte s predstihom.

Opakovanie je matka múdrosti, a inak tomu nebude ani v prípade výmeny letných pneumatík za zimné. Zimné pneu a ich prezúvanie predstavuje pre mnohých vodičov nočnú moru. Žiaľ, mnoho z nich necháva tento úkon na poslednú chvíľu a následne hľadá posledné voľné „skulinky“ v servisoch, ktoré sú najmä v novembri a decembri preplnené! Ak patríte medzi zodpovedných vodičov, ktorí neradi nechávajú podobné úkony na posledné chvíľu, porozhliadnite sa po nových pneumatikách v časovom predstihu. Nielen, že si tak ušetríte kopec času i nervov, ale s vysokou pravdepodobnosťou ušetríte finančné prostriedky, keďže máte stále dostatok času zakúpiť kvalitné zimné pneu za rozumnú cenu.

Kedy ja najvyšší čas na prezutie?

Pravdepodobne aj vás zaujíma to, kedy je najvyšší čas na prezutie. Zimné pneumatiky môžete prezuť vo chvíli, keď ručička na teplomery dlhodobo ukazuje sedem stupňov Celzia a menej. Avšak odborníci z auto-servisov odporúčajú, aby ste navštívili najbližší servis s dostatočným časovým predstihom, a to najmä vtedy, ak sa chcete vyhnúť nekonečným radám, nervóznym ľuďom a stresu.

V čom sú zimné pneu iné?

Najlacnejšie pneumatiky určené na zimu sú predsa len v niečom iné ako tie, ktoré sú určené na leto. V prvom rade sa odlišujú hĺbkou dezénu, ktorých minimálna hodnota musí činiť zhruba štyri milimetre. Tie kvalitné však disponujú ôsmymi až desiatimi milimetrami hĺbkami drážok v závislosti od konkrétneho výrobcu a podrobnejších špecifikácií. Samozrejme, že zimné pneumatiky musia byť obuté na všetkých štyroch kolesách. Ich živnosť je individuálna, no zhruba raz za štyri roky je vhodné zakúpiť nové pneu. Ak chcete zvýšiť ich živnosť a zabezpečiť plynulú jazdu, súčasťou vašej výbavy by mali byť bezpodmienečne hliníkové disky! Tak čo poviete, aj vy sa začnete postupne, ale isto pripravovať na zimu, ktorá je už v nedohľadne?

 

Odpovedať