Prečo dopriať vašim ratolestiam kolieskové korčule?

Ak ste zástancom zdravého životného štýlu či sa aspoň snažíte spraviť vo svojom živote pozitívnu zmenu, korčuľovanie je skvelou aktivitou, ktorá je ideálna nielen pre deti, ale aj dospelých. Aké benefity poskytuje korčuľovanie pre naše zdravie? Zlepšuje činnosť srdca, mozgu i pohybového aparátu? Ak sa chcete o tomto populárnom športe dozvedieť bližšie informácie aj vy, nasledujúci článok vás môže inšpirovať.

Je možné korčuľovaním posilniť srdce, mozog i fyzickú kondíciu?

Výhody korčuľovania sú zvlášť významné pre deti. Lekári sa dokonca zhodli na tom, aby sa deti a mladiství venovali denne minimálne hodinu fyzickej aktivite, pričom práve korčuľovanie, bicyklovanie či rýchla chôdza pozitívne vplývajú na zvýšenie fyzickej, ale aj psychickej kondície. Detské korčule by nemali však chýbať ani vašim ratolestiam, keďže práve korčuľovanie je aeróbna činnosť, ktorá zvyšuje srdcový rytmus dieťaťa, pričom jedna z najväčších výhod je to, že nezaťažuje kĺby ako trebárs beh. Pravidelné cvičenie je vo všeobecnosti jedným z najlepších spôsobov, ako zlepšiť kognitívne funkcie. Pravidelnou fyzickou aktivitou môžete efektívne zmierniť stres, budovať vytrvalosť a zároveň posilniť svalstvo, ktoré môže byť sedavým zamestnaním až príliš ochabnuté.

Radosť zo športu treba zdieľať!

Pokiaľ ide o cvičenie ako také, je dôležité, aby sa dieťa mohlo zapojiť do konkrétnej činnosti primeranej veku. Našťastie, korčuľovanie nemá žiadne vekové obmedzenia, keďže ide o športovú aktivitu, ktorú si deti môžu vychutnať s ostatnými deťmi, priateľmi, súrodencami, rodičmi či starými rodičmi, a to pokojne v parku, na ihrisku či cyklistickom chodníku.

Ak aj vy túžite vašim ratolestiam dopriať detstvo, aké si zaslúžia, neváhajte a obráťte sa na jedného z top slovenských predajcov a výrobcov fitness – inSPORTline!

Detské odrážadlo pre tých najmenších, detské korčule, bicykle či ďalšie športové potreby, vďaka ktorým si môžu užiť nielen aktívne leto, ale aj celý rok!

 

Odpovedať